Billit groeit en dat wordt gevierd met een nieuwe vestiging in Sint-Niklaas en de aanwerving van meer dan vijftig medewerkers. Met een focus op gemotiveerde mensen met een liefde voor ondernemen en een affiniteit voor cijfers. Klaar voor de verplichting van e-facturatie met dezelfde menselijke aanpak als ervoor. Tom Van Gaever, Medeoprichter Billit, vertelt.
Wat zijn de belangrijkste redenen voor Billit om een nieuwe vestiging in Sint-Niklaas te openen?
“Sint-Niklaas is een logische keuze, het is het centrum van het Waasland. Er zijn hier veel ondernemers en die willen we helpen bij het efficiënter maken van hun administratie via ons platform. Om hen bij te staan, hebben we extra mensen nodig en willen we ook nabij zijn. We geven naast webinars ook heel vaak fysieke workshops om ons platform te laten zien. Daar komen steeds veel ondernemers op af en we willen dan ook dicht bij hen zitten. Als je zoiets lokaal organiseert, dan merk je dat er heel veel interesse is.”
Welke functies of profielen zoekt Billit bij de aanwerving van 50 extra medewerkers? En hoe gaan jullie die profielen vinden?
“Als we groeien zoals het nu blijft gaan, dan zullen we meer dan 50 medewerkers aanwerven. We zoeken heel diverse profielen. Wat wij doen, is ook helemaal nieuw. Je kan niet op school leren hoe je onze gebruikers moet bijstaan. We zijn dan ook vooral op zoek naar mensen die heel hands-on zijn en van aanpakken weten. De mensen die nu solliciteren, hebben al veel ervaring in andere sectoren, maar hebben voornamelijk interesse in het samenwerken met ondernemers. Die hebben aparte vragen, behoeftes, een aparte mindset of manier van werken. Mensen die een klik hebben met ondernemers, dat zijn de profielen die wij zoeken. De affiniteit voor cijfers en het financiële stuk van een bedrijf moet er natuurlijk ook zijn. Uiteindelijk gaat het wel over e-facturatie, over kosten en uitgaven. Er moet een bepaalde voorkeur zijn om met die informatie te werken, met de drang om mensen te helpen.”
Wat zijn de voordelen voor ondernemers om over te stappen naar gestructureerde elektronische facturen vóór de verplichte invoering op 1 januari 2026?
"Het grootste voordeel voor ondernemers als ze starten met een e-facturatietool als die van ons is dat ze veel efficiënter gaan werken en dat ze een gemak ervaren dankzij de inzichten in hun eigen data. Wat men nodig heeft als ondernemer, zijn die inzichten en ook de zekerheid dat alles juist verloopt. De verplichting die eraan komt, gaat ondernemers een boost geven. Papier gaat gepaard met veel inefficiënties. We zijn er zeker van dat veel ondernemers straks heel veel extra gemak gaan ondervinden als ze gebruik maken van een platform als Billit.
We hebben onze eigen klanten bevraagd en dat is ook wat zij aangeven: gebruiksgemak staat met stip op één bij de voordelen van Billit. We zien dat ook aan onze NPS-score. Dat is een score die mensen geven op basis van hoe tevreden ze waren over een persoon en of ze dat team zouden aanraden. Die score is bij ons echt heel hoog.”
Zal de verplichte facturatie er komen zonder uitstel? Is het haalbaar?
“Haalbaar is het zeker. Het is ruim op voorhand aangekondigd. Al sinds 2017 of 2018 wordt het gecommuniceerd. Iemand die online op zoek gaat naar de mogelijkheden, vindt verschillende spelers waaronder Billit en zal merken dat het eigenlijk niet zo moeilijk is. Ze kunnen direct starten met een testversie. Er is gratis ondersteuning. Er zijn webinars, consultants en partners. Bijna alle boekhouders in België zijn bezig met e-facturatie, dus die helpen zeker mee. Ik maak mij daar geen zorgen over en hoop dat het stand houdt, want iedereen die er al in geïnvesteerd heeft, wil nu ook e-facturen ontvangen. Door die wet moeten ondernemers en boekhouders niet meer massaal veel tijd steken in het informeren van hun leverancier dat ze een e-factuur willen ontvangen.”
Je had het daarnet over webinars, wat houden deze in? En op welke manier ondersteunt Billit ondernemers nog?
“Als iemand een vraag heeft, dan kan die dat eigenlijk gratis via het platform vragen. Voor snelle, korte vragen is dat ideaal. Als iemand er echter graag even samen doorgaat, dan vraagt dat wat meer tijd en beschikbaarheid. Wie dat wil, nodigen we gratis uit op een van de webinars die op de agenda staat. Mensen kunnen zich hier vrij voor kunnen inschrijven. Er zijn ook ondernemers die vragen om langs te komen en nog een andere groep die graag eens een voormiddag iemand naast zich heeft om het volledige pakket uit te leggen. Dit jaar hebben we 285 van die gratis evenementen georganiseerd, zowel online als ter plaatse. Het doel van de events is dat ondernemers naar buiten gaan met het gevoel dat ze het begrijpen. Ons platform werkt en draait, alleen moeten mensen geholpen worden om over die drempel te stappen. Daarom de investering in vestigingen in Sint-Niklaas en Louvain-La-Neuve.”
Er zijn dus nog uitbreidingsplannen? Ook internationaal?
“Absoluut. Op lange termijn zeker ook internationaal. De focus ligt nu op België, maar in Duitsland bijvoorbeeld is de verplichte e-facturatie ook ingevoerd.”
Welke rol speelt het Peppol Access Point in de dienstverlening van Billit?
“Dat speelt een heel belangrijke rol. Je kan Billit als Access Point vergelijken met de e-simkaart voor bedrijven om toegang te krijgen tot het Peppol-netwerk. E-facturen versturen en ontvangen via het Peppol-netwerk is onmogelijk als je geen access point gebruikt. Die moeten voldoen aan strenge normen, worden geaudit, moeten certificaten hebben om hun klanten en ondernemers te beschermen.”
Hoe onderscheidt Billit zich van andere aanbieders van e-facturatieplatformen op het gebied van gebruiksgemak, betaalbaarheid en veiligheid?
“We onderscheiden ons dankzij onze ervaring en knowhow. Billit is al bezig sinds 2014 in België. We werken al tien jaar aan ons platform, onafgebroken. We zijn gestart met een samenwerking met de Europese Commissie. Dat was gekoppeld aan stevige voorwaarden. Strenge normen zitten zo diep in onze core en dat helpt ons ook om up-to-date te blijven, conform alle nieuwe en aankomende wetgeving.
Wat veiligheid betreft. Banken en betalingsinstellingen zijn klanten en partners geworden, de Nationale Bank heeft ons een banklicentie verleend. Dat wil zeggen dat er al veel instanties ons onder de loep hebben genomen en gekeken hebben of alles wel correct verloopt.
Er zijn certificaten die aantonen dat een bedrijf volledig is doorgelicht door externe auditoren met focus op beveiliging en risico’s. Wij hebben die. Vele bedrijven vragen daar naar en dat is maar goed ook. Zo kunnen wij hen ook geruststellen.
Maar we moeten het vertrouwen van de klanten niet alleen verdienen, we moeten het ook bewaken. Zo nodigen we white hat hackers uit tot aanvallen. Als zij daar effectief in slagen dan kunnen ze een grote som geld verdienen. Als het lukt, dan weten we het en kunnen we het oplossen. Maar tot nu toe is het dus nog niet gelukt.”
Jullie investeren jaarlijks 8 tot 9 miljoen euro in het platform, uit eigen middelen. De investeringen groeien exponentieel. Hoe dragen die bij aan de ontwikkeling en innovatie van het Billit-platform?
“Als software goed werkt, dan staan de mensen daar niet bij stil en kan dat een enorme multiplier zijn in productiviteit, efficiëntie en gebruiksgemak. Als het niet goed werkt, dan is het niet meer leuk. In het model van Billit werken we met abonnementen zoals een Netflix en Spotify, die ook veel tijd en energie steken de tevredenheid van gebruikers. Wij doen dat ook en dan is de enige vraag die je kan stellen: ‘Hoe blijf je op de hoogte van wat je gebruikers écht willen?’ Dat is effectief door naar hen te luisteren en er dagelijks mee bezig te zijn. Dat is wat we al die jaren tot nu toe hebben gedaan.
We zetten ook in op kennis over andere landen. Overal zijn de regels anders. Daar moet ons platform ook mee om kunnen. Elk land heeft zijn eigen nuance, zeker in Europa. Op basis van feedback van Nederlandse, Duitse, Franse, Italiaanse en Spaanse ondernemers zijn we wijzigingen aan het toevoegen die niet in België zichtbaar zijn, maar wel belangrijk voor onze internationale klanten.”
Wat hoop je voor e-facturatie tussen nu en vijf jaar?
“Ik hoop dat iedereen die een e-factuur wenst te ontvangen, die ook krijgt van zodra ze zich registreren. Dat ze niet meer hoeven te bellen, smeken, vragen en dat het stuk van de puzzel opgelost is. Idealiter sneller dan vijf jaar, want technisch is het haalbaar.”
Verdoe jij ook te veel tijd met het opvolgen van alle nieuwtjes in je feed? No worries, wij verzamelen alles wat nieuw is in de finance wereld. Al die nieuwtjes komen wekelijks in jouw mailbox terecht.