Privacyverklaring

Recovr haalt 1,1 miljoen euro op voor uitbreiding naar Frankrijk

3 december 2024
Tekst
Sam-Lucas Van Dyck
Beeld
Alessandro Drappa

De Belgische fintech Recovr, gespecialiseerd in debiteurenbeheer, heeft een kapitaalverhoging van 1,1 miljoen euro afgerond. De investering is bedoeld om de groei in Frankrijk te versnellen en de positie van het bedrijf als innovatieve speler in de sector te versterken. Finance & Invest Brussels ondersteunt de financieringsronde. Dat gebeurt samen met strategische business angels uit België en Frankrijk, waaronder Alessandro Mazzocchetti, cfo van Odoo, en het BeAngels-netwerk.

Sinds de oprichting in 2018 door Alessandro en Gerardo Drappa heeft Recovr een sterke groei doorgemaakt. De SaaS-oplossing richt zich op kmo's die hun debiteurenbeheer willen automatiseren en optimaliseren. Momenteel heeft Recovr ruim 1.000 gebruikers verspreid over België, Frankrijk en Luxemburg. Recovr mikt op bedrijven in de midmarket. De software combineert gebruiksgemak met connectiviteit naar strategische partners zoals advocaten en deurwaarders. Dit maakt het bijzonder geschikt voor bedrijven met een groot factuurvolume.

De kapitaalinjectie volgt op een periode van sterke prestaties. Sinds de laatste kapitaalverhoging heeft Recovr zijn terugkerende inkomsten met een factor acht vermenigvuldigd. Ook een strategische herpositionering naar grotere bedrijven, ondersteund door een samenwerking met Cipal Schaubroeck, droeg bij aan deze groei. Recovr leverde via een white-label oplossing debiteurenbeheer voor Vlaamse gemeenten.

Focus op Frankrijk als groeimarkt

De uitbreiding naar Frankrijk vormt een hoofdprioriteit voor Recovr. Het bedrijf versterkte zijn positie in deze markt door integratie in Station F, de grootste start-upincubator ter wereld, en een samenwerking met softwareleverancier Cegid. “We hadden ervoor kunnen kiezen om snel winstgevend te worden”, stelt ceo Alessandro Drappa, “maar deze financieringsronde stelt ons in staat om onze expansie te structureren met name in Frankrijk.”

Europese ambities

Met een solide product-market fit, hoge retentiepercentages en groeiende orderwaarden hoopt Recovr een Europese leider in debiteurenbeheer te worden. De focus op strategische partnerschappen en indirecte verkoopkanalen moet de groei op Europese schaal verder stimuleren.

Volgens Hugues Van Renterghem, investeringsmanager bij Finance & Invest Brussels, heeft Recovr bewezen goed ingebed te zijn in zijn ecosysteem en biedt het bedrijf potentieel voor jobcreatie en verdere economische uitstraling. Claire Munck, ceo van BeAngels, benadrukt de sterke marktfit en de expertise van het team als basis voor de verdere groei.